Inspiracja dla kolekcji Plimatech Architectural firmy Florim pochodzi z doliny Martell w regionie Alto Adige.

Kolekcja ta, wzorowana na granicie Plima, łączy w sobie niezliczone zalety techniczne i projektowe kamionki porcelanowej z naturalnym wyglądem i strukturą rzadko spotykanego kamienia, odkrytego przez lokalnego biznesmena w latach 80: mężczyzna polecił wyciąć duży głaz z brzegów strumienia Plima, odsłaniając lśniący niebiesko-szary granit. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom ten pegmatyt z Południowego Tyrolu wyróżnia się chropowatą teksturą, usianą błyszczącymi formacjami krystalicznymi i jasno-ciemnymi plamkami rozmieszczonymi w zróżnicowany sposób na powierzchni.

Kolekcja Plimatech prezentuje trzy różne kolory, dodając dwie propozycje do typowego niebiesko-szarego odcienia granitu Plima (zreinterpretowanego przez Plimagray): jedną w kolorze białym (Plimawhite) i drugą w kolorze beżowym (Plimabeige), dając w ten sposób projektantom szeroką gamę możliwości kompozytorskich.

Estetyczna heterogeniczność charakterystyczna dla kamienia naturalnego została uchwycona w kolekcji za pomocą trzech wariantów graficznych: wariant 01 jest najbardziej minimalistyczny i delikatnie żyłkowany. Wariant 02 posiada wyraźniejsze i intensywniejsze wzory, z subtelnymi odcieniami przechodzącym w biel. Wreszcie, wariant 03 charakteryzuje się dużą liczbą formacji krystalicznych i wyraźnych deseni, które nadają mu falistą linię. Warianty te doskonale prezentują się połączone ze sobą, dając efekt naturalnej, kamiennej powierzchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl